plaukimas baidaremis Nerimi

Baidarės diena – puiki proga rezervuoti plaukimą

Ar žinojote, kad birželio 26-oji yra laikoma baidarės diena. Neįprasta, mažai kam žinoma šventė, tačiau tikrai tai puiki proga pagalvoti apie laisvalaikio organizavimą ir susiplanuoti kelione baidarėmis. Ji minima nuo 2007 metų.

Bene geriausias būdas paminėti tokią dieną yra pasinaudoti baidarių nuoma (nebent turite savo nuosavą baidarę), įkalbinti bent vieną draugą ir leisti į vieną iš puikių upių Vilniuje ar bet kur kitur Lietuvoje – plaukti tikrai yra kur, nepaisant to, jog šiais metais klimatas ir pagailėjo vandens upėms, didžioji dalis upių yra tinkamos plaukimui.

Gaila, jog baidarės diena nėra nedarbo diena, tad jei šiandien neturite galimybės plaukti – rezervuokite baidarę artimiausiam laisvadieniui. Didžiuliai karščiai ir noras pailsėti nuo miesto kaitros tikrai puikiai dera su baidarėmis. Plaukdami upe ne tik jausite didesnę gaivą, galėsite išsimaudyti, bet taip pat ir turėsite progą pasideginti, pasimėgauti gamtos teikiamais malonumais. Tam nereikia niekur toli vykti – Vilniaus upės puikiai tam tinka!

Baidarės dieną paminėti įdomiau galima ir organizuojant ilgesnę, porą dienų trunkančią išvyką. Karšti orai tam puikiai tinka, kadangi nakvynė gamtoje, palapinėse nesukelia papildomų rūpesčių. Tiems, kurie retai leidžiasi į panašias keliones dabar yra tikrai puiki proga! Be viso to, baidarių nuoma šiandien yra viena patraukliausių ir paprasčiausiai pasiekiamų pramogų už tikrai prieinamą kainą! Daugiau nei pusė mūsų paslaugomis pasinaudojusių klientų plaukia dar ne vieną kartą, o tai tik įrodo, kokia puiki pramoga yra plaukimas baidarėmis. Taip pat tai pabrėžia baidarių dienos minėjimo svarbą – paminėti vieną smagiausių vasaros pramogų tikrai reikia. Kviečiami prisijungti ir minėti ją kartu su mumis – susisiekite nors ir dabar!

Senovinės baidarės

Baidarės – nuo senovės žinomas transportas

Šiandien baidarės yra ne kas kita kaip vasaros pramoga, ypač lietuviams, tačiau anksčiau tai buvo labai svarbi transporto priemonė. Europos muziejuose galima rasti net XVI a. kurtas baidares, kuriomis plaukiojo tų laikų medžiotojai. Nors gali skambėti keisti, tačiau baidares ir kanojas anksčiau žmonės naudojo daugiau medžioklei. Turbūt esate pastebėję, kokios tylios yra baidarės, todėl galima priartėti prie medžioklės objekto jo neišbaidant. Tai buvo aktualiausia vandeningų kraštų gyventojams, pavyzdžiui eskimams.

Patogios baidarės buvo ir nedideliam grobiui parsigabenti. Žinoma, kadangi tai vandens transporto priemonė, medžiotojai jas naudojo ne tik medžioklėms, bet taip pat ir žvejybai, kelionėms. Pastebėjus, jog ne visa šeima gali tilpti į ne itin didelę baidarę, jos ėmė ilgėti. Kai kurios jų siekdavo net virš 10 ar virš 15 metrų – į tokią tilpdavo gausus būrys gentainių ir nereikėdavo kelių baidarių norint judėti iš vienos vietos į kitą. O judama buvo dėl įvairių priežasčių – nebepalankių gyvenimo sąlygų, tykančių pavojų ir kt.

Kalbant apie baidarės ilgį, įdomu tai, kad kuo ji ilgesnė, tuo didesnis gali būti jos greitis. Žinoma, iki tam tikros ribos. Trumpos baidarės užima mažesnį vandens paviršiaus plotą, todėl dėl svorio jos šiek tiek giliau grimzta, tuo tarpu ilgesnė išlieka aukščiau ir tai leidžia judėti greičiau. Standartinės mūsų siūlomos VISTA dvivietės baidarės yra beveik 5 metrų ilgio. Tai optimalus ilgis tiek talpos, tiek ir greičio bei valdymo klausimais. Į turistines baidares telpa nemažai mantos, o jų greitis yra pakankamas ne tik ramiam, bet ir smagesniam pasiplaukiojimui baidarėmis Lietuvos upėmis ar ežerais. Be viso to, 5 metrų ilgio nesiekiančią baidarę nėra labai sunku suvaldyti. Ypač jei ją irkluoja du susiderinę irkluotojai.

Baidarės vairas – vyro rankose

Žvelgiant į istoriją dažnu atveju irkluodavo vienas žmogus, retkarčiais daugiau. To priežasčių yra įvairių. Pirmiausia, baidarės irklai tikrai nebuvo tokie lengvi kaip dabar, juos reikėjo gebėti nulaikyti ir valdyti. Taip pat, rūpintis šeimos transportavimo saugumu bei medžiokle buvo patikima šeimos galvai – vyrui. Moterys ir vaikai daug ko daryti negalėjo. Vėliau, be abejo, tėvai apmokydavo savo sūnus valdyti baidares, jie pakeisdavo silpstančius tėvus.

Šiandien baidarės jau atlieka daugiausiai tik turistinius darbus, tai yra puiki laisvalaikio pramoga. Taip pat gali būti naudojamos sportui, kuris pastaruoju metu kiek išpopuliarėjo. Tačiau girdėti apie žmones, besileidžiančius į medžioklę baidare jau neteko girdėti.

Plaukimas baidaremis ziema

Pabėk iš kamščio – plauk baidare prieš Kalėdas!

Šventinės spūstys mieste tęsiasi jau ne vieną savaitę. Nesinori net galvoti, kas laukia paskutinį prieššventinį savaitgalį miesto gatvėse. Siūlome išeitį – kol kiti grūsis link prekybos centrų imk irklus į rankas ir vairuok baidarę Neries upe.

Lengvas, tačiau begalę įspūdžių paliksiantis plaukimas baidarėmis Nerimi 2018-12-22 (šeštadienį) nuo 10 val. Plaukiama bus nuo Ožkinių iki standartinės finišo vietos – Baltojo tilto. Plaukimo dalyviai transportuojami nuo Forum Palace aikštelės.

Rekomenduojame pasirūpinti patogia ir šilta apranga (nepersistenkite rengdamiesi – irklavimas irgi sportas). Karšta arbata termose – puikus pasirinkimas.

Plaukimo kaina 10 € / asm.

Registracija telefonu 8-645-43456 , Facebook žinute arba el. paštu plaukiam@baidaresvilnius.lt