Vokė

Dažnai užmiršta, tačiau patyrusiu baidarių gerbėjų puikiai žinoma Vokės upė yra tikrai dėmesio vertas pasirinkimas. Nuo ramaus pasiirstymo iki gana ekstremalaus plaukimo – Vokė permaininga upė, ryškiai išsiskirianti iš dviejų populiariausiųjų – Neries ir Vilnelės. Siūlome dienos / pusdienio maršrutus, kurie išmėginti įvairių baidarių gerbėjų ir sulaukia nemažai teigiamų įvertinimų. Esant poreikiui galime pasiūlyti ir kitokio ilgio bei trukmės maršrutą, kadangi prie upės privažiuoti ir baidares į vandenį įleisti galima daugybėje skirtingų vietų.

Mūrinė Vokė – Neries santaka

Plaukimas Voke nuo Mūrinės Vokės iki Neries santakos užims 2-3 valandas, per kurias smagiai nuirkluosite apie 10 kilometrų. Puikus pasirinkimas neskubantiems ir norintiems lengvai atsipūsti.

Kiti vienos dienos maršrutai

  • Pradėdami nuo Senojo Gardino plento ir baigdami plaukimą Neries santakoje plaukime užtruksite 3-4 valandas, per kurias įveiksite ~15 km.
  • Norintiems plaukti kiek ilgiau siūlome maršrutą nuo Pagirių iki tos pačios vietos – santakos su Nerimi. Plaukimas truks apie 5-7 val., o įveikiamas maršrutas bus apie 23 km.

Plaukdami Vokės upe pamatysite tiek laukinį, tiek stipriai civilizacijos paliestą gamtą, o pačioje upėje yra nemažai įvairių kliūčių, vienos kurių lengvai apiplaukiamos, kitos privers palaviruoti daugiau. Upė puikiai tinkama vienos dienos žygiams, tuo tarpu norintiems plaukti ilgiau siūlome kelionę tęsti Nerimi.

Vokėje yra kur kas mažiau plaukiančiųjų, tad ieškantiems daugiau privatumo ir ramybės plaukiant ši upė tiks kur kas labiau nei populiariosios.