Neris

Plaukimas Nerimi dažniausiai suvilioja šeimas, didesnes draugų kompanijas, įmones. Tačiau tai puikiai tinkama upė net ir poroms, kurios nori romantikos, ramybės ir nesudėtingo irklavimo. Nepaisant to, jog upė yra plati, o plaukti joje iš tiesų lengva, po plaukimo emocijų būna tikrai nemažai.

Rekomenduojamas maršrutas

Populiariausias maršrutas plaukiant Nerimi yra nuo Ožkinių (Verkių sen.) iki Baltojo tilto pievos. Tai užima keletą valandų, yra nesunku įveikti ir pakanka įspūdžiams bei gerai nuotaikai. Šį maršrutą nesunkiai įveikia mažiau patyrę irkluotojai, šeimos su mažamečiais vaikais, vyresnio amžiaus žmonės. Mėgstantiems irkluoti greičiau – šis maršrutas gali būti per trumpas.

Atstumas ~15 km, trukmė ~3-4 val.

Kiti maršrutais

  • Verkių malūnas – Baltasis tiltas (~10 km, 1-2 val.)
  • Nemenčinė – Baltasis tiltas (~33 km, 6-8 val.)
  • Baltasis tiltas – Vievis (~55 km, 8-10 val.)
  • Baltasis tiltas – Stirniai (~25 km, 4-6 val.)

Dviejų dienų plaukimas Nerimi

Norintiems pasimėgauti baidarėmis visą savaitgalį ar kitas dvi laisvas dienas rekomenduojami dviejų dienų maršrutai. Galima nakvynė palapinėse arba pakeliui esančiose sodybose. Siūlome šiuos maršrutus:

  • Buivydžiai – Baltasis tiltas (~65 km)
  • Baltasis tiltas – Kernavė (~70 km)

Dviejų dienų plaukimas baidarėmis – iššūkis, reikalaujantis šiokio tokio pasirengimo ir kantrybės. Rekomenduojame tikriems kelionių fanams!

Vilnius – Kaunas

Tikriems plaukimo entuziastams – plaukimas Nerimi iš Vilniaus į Kauną! Tai net trijų dienų kelionė, kurios metu įveiksite ~170 km. Rekomenduojame išbandyti ištvermės žygių gerbėjams. Plaukiant tris dienas teks su savimi gabenti visą amuniciją, įskantant palapinę, maisto rengimo įrangą lauko sąlygomis, taip pat atsarginių sausų drabužių. Nakvynės vietas padėsime rasti, yra galimybė nakvoti tiek stovyklavietėse, tiek sodybose, tačiau siekiantiems maksimaliai įdomių pojūčių siūlome rinktis nakvynę palapinėse. Tai gali būti puikus žygis draugų kompanijai ar įmonės kolektyvui. Rekomenduojame!