Aukštaitija

Aukštaitija – ežerų kraštas. O kur ežerai – ten dažniausiai ir upės. Nuostabūs Aukštaitijos baidarių maršrutai puikiai tiks ir šeimos plaukimui, ir didelėms draugų kompanijoms ar įmonių kolektyvams, kadangi maršrutų pasirinkimas yra ypač didelis. Pasiplaukiojimui galima rinktis tiek pačias populiariausias, daugeliui puikiai pažįstamas upes, tiek ir nedideles, mažai kam žinomas ir gerokai nutolusias nuo civilizacijos.

Baidarėmis Žeimena

Baidarės Žeimena plaukia taip dažnai, jog ši upė spėjo gauti baidarių autostrados pravardę. Nepaisant didelio turistų skaičiaus, plaukimas Žeimena nebus sudėtingas ir laisvai prasilenksite su kitais plaukikais, mat upė gana plati, neturi daug užvartų ir kitų kliūčių. Dėl to ši upė dažnai laikoma gana nuobodžia, tačiau iš tiesų ji patinka daugumai. Greta Žeimenos upės gausu įvairių stovyklaviečių, tad tai puikus pasirinkimas, norintiems pailsėti porą dienų.

Lakaja ir jos ežerai

Lakaja – gana siaura, tačiau pakankamai vandens turinti upė, pratekanti ne vieną ežerą ir galiausiai įtekanti į Žeimenos upę. Plaukimas Lakaja ir Žeimena labai populiarus dviejų dienų maršrutams, šią upę renkasi ir šeimos su vaikais.

Būka

Įdomi, vingiuota, kartais sudėtinga, o kartais visai paprasta upė ir ežerai pakeliui – tai plaukimas Būka. Plaukdami šia upe ne tik praplauksite vieną žymiausių Aukštaitijos Nacionalinio parko vietų – Ginučių malūną (dažnai tai gera finišo vieta), bet taip pat ir galėsite išvysti vienintelį Lietuvoje ežerą, esantį saloje Baluošo ežere.

Kitos Aukštaitijos upės

Aukštaitijos baidarių maršrutai tikrai neapsiriboja trimis upėmis, todėl kviečiame Jus skambinti mums ir mes padėsime Jums išsirinkti patį geriausią variantą. Trokštantiems plaukti daugiau nei vieną dieną padėsime rasti nemokamą ar mokamą stovyklavietę, užsakyti sodybą (vasaros metu didelis užimtumas – planuokite iš anksto!)